My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

Н.Отгонбаяр

Мэргэжлийн зэрэг: Тэргүүлэх

Боловсролын зэрэг: Магистр

Ажлын газар: ШУТИС- ШУТАС Физикийн багш







Г.Ариунболд

Г.Ариунболд

Сургууль: Оргил 

Мэргэжлийн зэрэг: байхгүй

Боловсролын зэрэг: Бакалавр

Амжилт: Дүүргийн олимпиад 2017-2019 онд 3 мөнгө, 1 хүрэл

               Нийслэлийн олимпиадад 2018, 2019 онд 2 мөнгө, 2017 онд 1 хүрэл






С.Батдорж

Сургууль: Улаанбаатар ЕБС

Мэргэжлийн зэрэг: Заах аргач

Боловсролын зэрэг: Бакалавр

 Амжилт:  Ур чадварын уралдаан

2015-2016 дүүргийн шагналт байр 

2014 онд тэргүүн байр

2016 онд тэргүүн байр

2018 онд хүрэл

2019 онд нийслэлд мөнгө






Б.Алтанзул



Тэргүүлэх Бакалавр


Контент:

ЭЕШ-нд зориулсан Монгол хэлний хичээлүүд. Ахлах сургуулиа төгсөж буй сурагч нартаа зориулан ЭЕШ-ын хичээлүүдийн контентыг мэргэжлийн өндөр ур чадвартай багш нартай хамтран бэлтгэсэн.







Г.Ганбаяр

Мэргэжлийн зэрэг: Тэргүүлэх

Боловсролын зэрэг: Бакалавр

Амжилт:

Ур чадварын уралдаан

2018 дэд байр

Нийслэлийн илтгэлийн уралдаан

2014 онд тэргүүн байр

2016 онд тэргүүн байр

2019 онд 1-р байр

Багш нарын яруу найргийн наадамд

2017 дэд байр

2018 онд тусгай байр






Э.Булган-Эрдэнэ

Мэргэжлийн зэрэг: Тэргүүлэх 

Боловсролын зэрэг: Бакалавр


Контент:

ЭЕШ-нд зориулсан Нийгмийн ухааны хичээлүүд. Ахлах сургуулиа төгсөж буй сурагч нартаа зориулан ЭЕШ-ын хичээлүүдийн контентыг мэргэжлийн өндөр ур чадвартай багш нартай хамтран бэлтгэсэн.


Хичээлийн тоо: 82

Үргэлжлэх хугацаа: 861 мин 41 сек






Даваацэрэнгийн Энхмаа

Боловсрол: МУИС-МСС

Ажилласан байдал:

2003-2010 онд ХУД-ийн 75 дугаар сургууль

2010-2012 онд СБД-ийн Гёте сургууль

2014-2019 Дархан-Уул аймгийн Од цогцолбор сургууль

2019-оноос Дархан-Уул аймгиийн ШИНЭ АЛХАМ сургууль

Амжилт:

  • ХУД-ийн монгол бичгийн олимпиадын багш төрөлд 1-р байр

  • ХУД-ийн ур чадварын уралдааны тусгай байр

  • “Шилдэг илтгэл-2017” уралдаанд Дархан-Уул аймагт багаараа 3 дугаар байр

  • ЭЕШ-ын хэмжээст оноогоор Дархан-Уул аймагт 2 дугаар байр

Бүтээл:

  • Эх дээр ажиллах гарын авлага

  • “Тулгуур дохионы аргаар сурагчдын эх зохион найруулах чадварыг хөгжүүлэх” –Хичээлийн судалгааны хамтын бүтээл

  • “Интеграци бие даалтаар сурагчдын ачааллыг бууруулах”-хамтын судалгаа

Шавь нарын амжилт:

  • Л.Энэбишийн нэрэмжит монгол хэлний нийслэлийн олимпиадын мөнгөн медаль

  • Улсын төрөлжсөн олимпиадын II давааны хүрэл медаль, тусгай байр

  • Монгол бичгийн дүүргийн олимпиадын мөнгө, хүрэл медаль

  • Улсын төрөлжсөн олимпиадын II давааны анги нийтийн төрөлд 2 дугаар байр

Багшийн туслах аппликейшн дээр зааж байгаа хичээл

11 дүгээр ангийн Монгол хэл

Насанжаргалын Отгонбаяр



Боловсрол:

МУИС – ФЭС Физик, байгаль шинжлэлийн багш /бакалавр/

МУБИС – БоСС Боловсролын удирдлага /магистр/

Ажилласан байдал:

2011 – 2012 оны хичээлийн жилд Дундговь аймгийн Говийн ирээдүй цогцолбор / хуучнаар 2-р 10жил/, Физикийн багш, Хичээл зохицуулагч 

2012 – 2016 оны хичээлийн жилд Олон улсын хөтөлбөрийн сургалттай Шинэ Эхлэл сургууль /New Beginning/ Байгалийн ухааны лаборант, Олон улсын хөтөлбөрийн шалгагч багш,  Физикийн багш

2016 – 2017 оны хичээлийн жил, 2017 оны 11сар хүртэл Монгол билиг оюун сургуульд Сургалтын менежер, Физикийн багш 

2017- 2019 оны хичээлийн жилд Глобал олон улсын дунд сургуульд Физикийн багш, БУЗАН ахлагч

2019 – 2020 оны хичээлийн жилд Сингапур скүүл оф Монголиа сургуулийн гүйцэтгэх захирал

2020 – 2021 оны хичээлийн жилээс эхлэн Хүмүүн олон улсын сургуульд Физикийн багшаар ажиллаж байна

Амжилт: 

БГД-ийн физикийн олимпиад тусгай байр 2

ХУД, БЗД- ийн олимпиад тусгай байр тус бүр 1 удаа

Солонгос улсад зохион байгуулагдсан Korean robot championship тусгай байр- 2 удаа “ Outstanding development - 2014” , “World class- 2015”

БГД Тэмүүлэл – 2013 тэмцээн сагсан бөмбөг мөнгө, гар бөмбөг мөнгө

Нийслэлийн залуу багш нарын тэмцээн 2014 сагсан бөмбөг алтан медаль

Нийслэлийн физик мэдээлэл зүйн тамирчин багш гар бөмбөгийн төрөлд– 2014, 2015, 2016 мөнгөн медаль / БГД/

Нийслэлийн физик мэдээлэл зүйн тамирчин багш гар бөмбөгийн төрөлд 2017 мөнгөн медаль / ХУД / 

Нийслэлийн физик мэдээлэл зүйн тамирчин багш гар бөмбөгийн төрөлд 2018 алтан медаль, 2019 онд мөнгөн медаль / БЗД / 

Нийслэлийн тамирчин багш – 2017 алт, 2018, 2019 мөнгөн медаль тус бүр хүртсэн

Багшийн тухай сонирхолтой баримтууд

Бүтээл, робот: 

Монробот – 2012 – 2015 / олон улсын хүүхдийн Найрамдал төв/, Хөвсгөл робо – 2016, Өмнөговь робот – 2016, Эрдэнэт робот – 2017, Дархан робо – 2018, Ханбогд робо – 2019 сургалт, тэмцээнийг Монгол тэмүүлэл сургуулийн захирал Төмөрчөдөр тэргүүнтэй Монголын роботын нийгэмлэг, Солонгосын роботын нийгэмлэг хамтран одоог хүртэл зохион байгуулж 8 удаагийн нийт 1200 гаруй сурагч 170 гаруй багш нарт роботын сургалт, тэмцээнийг явуулсан. 

Монголын роботын нийгэмлэгийн удирдлаган дор үндэсний аварга шалгаруулах анхдугаар тэмцээнийг 2017 – 05 сард зохион байгуулсан.

Солонгосын улсад зохион байгуулагддаг Korea robot championship тэмцээнд 2 удаа оролцон 30 гаруй сурагчдыг удирдан тэмцээнд оролцож шагналт байрт шалгарсан / Outstanding development, World class/, шинжлэх ухааны судалгаат хичээл хийн Солонгосын шинжлэх ухааны музейтэй танилцсан. 

Япон улсын Fujisoft компанийн зохион байгуулдаг Америк хөлбөмбөгийн тэмцээнд 5 сурагчыг удирдан робот хийн амжилттай оролцсон. 

Найрамдал төсөлт хичээл “Energy city” багийг удирдан явуулсан. 

Электроник төсөлт хичээлийг олон улсын хүүхдийн найрамдал төв дээр 20гаран сурагчдыг удирдан Автоматжуулалт дэд бүлэг үүсгэн амжилттай бүтээл хийн тайлагнасан. 

2019 – оны 1 сард үндэсний аварга шалгаруулах Америк хөлбөмбөгийн тэмцээнийг роботын нийгэмлэг, ШУТИС багш нартай хамтран Шинэ Эрин, Монгол тэмүүлэл, Шинэ Монгол сургуулиудын хооронд амжилттай зохион байгуулсан. 

Судалгаа, илтгэл 

7- 10 ангийн сурагчдын заавал эзэмших чадварын жагсаалт гаргаж БУЗАН- ээр хамтарч гарын авлага гаргасан.

IGCSE Физикийн хөтөлбөрийн орчуулга ба чадварын харьцуулалт сайжруулан улсын шалгалтанд бэлдэх арга зүйг боловсруулсан

Checkpoint Science  орчуулга чадварын жагсаалт сайжруулсан

БШУЯ-наас зохион байгуулж буй байгалийн ухааны хичээлүүдийн лабораторийн багаж тоног төхөөрөмжийн судалгаан дээр ажиллаж, ЕБС-ийн байгалийн ухааны лабораторийн норм нормативыг гаргасан / 2013/. 

AS teaching practical skills орчуулга

Монгол улсад зохиогдсон GLOBE хөтөлбөрийн багшийн сургалтын зохион байгуулалтын болон бэлтгэл ажилд оролцож, сургалтанд хамрагдаж сертификат авсан

2015.08.28 – 30 хичээлийг дэмжих хөтөлбөр болон цөм хөтөлбөрийн сургалтанд 28-р сургууль дээр зохион байгуулсан. 

Багш ажлын байрандаа хөгжих нь цахим хэрэглээ БГД-ийн илтгэлийн уралдаанд амжилттай оролцсон. 

Хээрийн судалгаат хичээл – 2018 Байгалийн цогцолборт газар Хустайн нуруунд Байгалийн ухааны багш нартай хамтран 9, 10-р ангийн сурагчдын дунд зохион байгуулсан. 

Судлаач хүүхэд – 2018, 2019 10, 11-р ангийн сурагчид өөрийн сонирхсон хичээлий дагуу сэдвээ сонгон судалгаа хийх, судалгаат хичээл.

 “Байгалийн ухааны лабораторийг сайжруулах, олон улсын жишиг” магистрын ажил

Шавь нарын амжилт: 

7а анги Хонгорзул БГД-ийн Физикийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 1, Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Нарандэлгэр БГД - ийн Физикийн олимпиад тусгай байр, Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Пүрэв-Очир БГД - ийн Физикийн олимпиад тусгай байр, Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Батмагнай БГД - ийн Физикийн олимпиад тусгай байр, Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Урлан БГД - ийн Физикийн олимпиад тусгай байр, Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Мөнхбаатар Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Ариунбаяр Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Энх-Амгалан Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Гарьд-Эрдэнэ Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Гүнсэн-Иш Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Хүслэн Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Тэлмүн Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7а анги Энхцог Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Баяржаргал Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Удвал Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Амар Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Ариунтулга Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Мөнх-Оргил Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Саруул Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

7б анги Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

8а анги Мичидмаа БГД - ийн Физикийн олимпиад тусгай байр, Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө, Бага сорил 6 – байр 

8а анги Төгөлдөр БГД - ийн Физикийн олимпиад тусгай байр, Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

8а анги Хатанбаатар Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

8а анги Хэрлэнтамир Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

8а анги Бат-Оргил Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

8а анги Энх-Учрал Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө, Бага сорил 5 – байр 

8а анги Намуун Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө  

8а анги Тамир Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

8а анги Есүхэй Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

8а анги Буянтогтох Нийслэлийн багийн олимпиад мөнгө 

9б анги Дашнамжил БГД - ийн Физикийн олимпиад алт – 1, мөнгө – 1, хүрэл – 1 Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9б анги Ганцоож БГД - ийн Физикийн олимпиад Тусгай байр – 2, Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9б анги Бум-Эрдэнэ БГД - ийн Физикийн олимпиад Тусгай байр – 2, Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Тэмүүлэн БГД - ийн Физикийн олимпиад Тусгай байр – 1, Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Тэнүүн БГД - ийн Физикийн олимпиад Тусгай байр – 1, Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Азжаргал Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Ундрахбулаг Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Дашням Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Тэмүүжин Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Энх-Амгалан Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9а анги Мөнхдөлгөөн Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 1 

9а анги Бат-Эрдэнэ Нийслэлийн багийн олимпиад олимпиад алт – 1, хүрэл – 1 

9а анги Хулан Нийслэлийн багийн олимпиад хүрэл – 1 

9а анги Оргил Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1 

9а анги Төгөлдөр Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1 

9б анги Базарсад БГД - ийн Физикийн олимпиад Тусгай байр – 1, Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9б анги Цэлмэг Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9б анги Хуланхүү Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9б анги Нямрагчаа Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9б анги Арвин Нийслэлийн багийн олимпиад хүрэл – 2 

9б анги Оргил Нийслэлийн багийн олимпиад хүрэл – 1 

9б анги Ононбат Нийслэлийн багийн олимпиад хүрэл – 2 

9б анги Цэлмэг Нийслэлийн багийн олимпиад алт – 1, хүрэл – 2 

9б анги Тэмүүлэн Нийслэлийн багийн олимпиад хүрэл – 2 

11а анги Төртогтох БГД - ийн Физикийн олимпиад хүрэл – 1 Тусгай байр – 3, Нийслэлийн багийн олимпиад тусгай байр 

11а анги Содбилэг Нийслэлийн багийн олимпиад тусгай байр 

11а анги Төрмөнх Нийслэлийн багийн олимпиад тусгай байр 

11б анги Нандинцэцэг БГД - ийн Физикийн олимпиад Тусгай байр – 2, Нийслэлийн багийн олимпиад тусгай байр

8а анги Номундарь ХУД физикийн олимпиад тусгай байр

7с анги Өнөбаяр БЗД олимпиад тусгай байр

8с анги Буяндэлгэр БЗД олимпиад тусгай байр, Нийслэлийн олимпиад 7-р байр

10-р анги Хонгорзул БЗД олимпиад хүрэл медаль, нийслэлийн олимпиад 12-р байр

10-р анги Мөнхтөр БЗД олимпиад тусгай байр – 2 

9с анги Биржан БЗД олимпиад хүрэл медаль /2018/, Эмпати нэрэмжит олимпиад 8-р анги мөнгө, 10-р анги мөнгө, 9-р хүрэл шилдэг 5-т, Улсын физикийн олимпиад хүрэл медаль.

Дүүргийн олимпиад: 

Алт – 2,  Мөнгө – 2, Хүрэл – 2, Тусгай байр - 14

Нэрэмжит олимпиад: 

Мөнгө –1, Хүрэл – 1 Тусгай байр – 2 

Улсын олимпиад: 

Хүрэл - 1

Улсын /Нийслэл/ багийн олимпиад:

Алт – 20, Мөнгө – 30, Хүрэл – 40, Тусгай байр - 3


Олон улсын хөтөлбөрийн IGCSE Түвшиний шалгалт 

B – 5, C – 3, D – 3, E – 5, F – 2, G – 1, Un – 1 


Шавь нартаа хэлэх дуртай үг: 

Сурах, мэдэх тусам сурах хүсэл эрмэлзэл төрдөг. Тиймээс бага гэлтгүй хүн болгоноос суралцаж байгаарай. 


Багшийн туслах аппликейшн дээр зааж байгаа хичээл

10-р анги Физик /заавал, сонгон/

Дамдинсүрэнгийн Амгалан

Боловсрол

1986-1996 Өвөрхангай, Арвайхээр сумын Математикийн гүнзгийрүүлсэн “Мэргэд” цогцолбор сургууль

1998-2002 Улаанбаатар хот-УБИС-математикийн багш

2005-2007 МУБИС Магистр, Удирдлагын

2006 онд БНХАУ-ын Guangzhou хот Комьпютерийн сургалт \англи хэл дээр\

2018 онд Энэтхэг улсын Bengaluru хот Олон улсын иогийн багш сургалт \англи хэл дээр\

 Ажилласан байдал:    

2000-2005Улаанбаатар “Оюу-Элит” сургууль Математикийн багш, Сургалтын менежер, Гүйцэтгэх захирал

2007-2019 Нийслэлийн Ерөнхий Боловсролын 24 дүгээр сургуульд Математикийн багш,

2019 оны 12 сараас одоог хүртэл Улаанбаатар МУБИС-ЕБС-д Математикийн багш 

Амжилт:     

2000-2001 оны хичээлийн жил

  • Энхболдын Нэрэмжит Улсын Математикийн ҮШ –р уралдаанд Ү байр

  • БЗД-ийн олимпиадад Ү байр

  • Сургуулийн “Бүтээлч” багшаар шалгарсан

2001-2002 оны хичээлийн жил

  • БЗД-ийн олимпиадад 2-р байр Мөнгөн медаль

  • Хотын олимпиадад 9-р байр

  • Сургуулийн Тэргүүний заах аргач багш

  • БЗД-ийн ур чадварын уралдаанд 3-р байр

  • Сургуулийн 2002 оны Хөдөлмөрийн аварга багш

  • БЗД-ийн Засаг даргын мөнгөн шагнал /Баярын бичиг/

2002-2003 оны хичээлийн жил

  • 84-р сургуулийн түргэн бодолт 2-р байр Мөнгөн медаль

  • БЗД-ийн олимпиадад 5-р байр

  • Хотын олимпиадад 9-р байр

  • Сурагчид 1 мөнгө 3 хүрэл

2003-2004 оны хичээлийн жил

  • Арга зүйч багш цол тэмдэг

  • Нийслэлийн Хүүхэд Залуучуудын Хөгжлийн Газар 80-н жилийн ойн медаль

2005-2006 оны хичээлийн жил

  • БЗД-ийн олимпиадад 3-р байр Хүрэл медаль

  • Сурагчид 2 мөнгө 3 хүрэл медаль

2006-2007 оны хичээлийн жил

  • “Стандарт-2007” Стандартаар тэргүүлэх багш өргөмжлөл

  • “Стандарт-2007” 8а алт, хүрэл медаль

  • “Стандарт-2007” 9д алт, хүрэл медаль

  • Сурагчид “Орхон” сургуулийн геометрийн олимпиад  8а Мөнхбаатар 2-р байр Мөнгөн медаль

  • Сурагчид “Орхон” сургуулийн геометрийн олимпиад  8а Урандэлгэр 3-р байр Хүрэл медаль

2007-2008 оны хичээлийн жил

  • ЧД-ийн Математикийн багш нарын олимпиадад 2-р байр Мөнгөн медаль хотод 14н оноогоор 13р байр

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 2-р байр

  • ЧД-ийн ажил мэргэжлийн аварга шалгаруулах уралдаанд 2-р байр

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь Г.Мөнхбаатар 3-р байр Хүрэл медаль, Шавь Ж.Урандэлгэр 4-р байр эзэлж хотод оролцсон.

  • Нийгмийн ажилтаны холбооны “Хүүхдэд ээлтэй багш” алтан медаль хүртсэн.

2008-2009 оны хичээлийн жил

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 2-р байр өргөмжлөл

  • Нийслэлийн өдрөөр МАСЭХ-ны “Хүндэт тэмдэг”-ээр шагнуулсан.

  • Монголын багш нарын өдрөөр МЗХ-ны “Тэргүүний залуу” алтан медалиар

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь Г.Чинболд 2-р байр Мөнгөн  медаль.

2009-2010 оны хичээлийн жил

  • Сургуулийн ур чадварын уралдаанд 1-р байр

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 2-р байр өргөмжлөл

  • ЧД-ийн Математикийн багш нарын олимпиадад 5-р байр

  • Сургуулийн 2009 оны “Хөдөлмөрийн аварга” өргөмжлөл

  • НБГ-ын ахлах багш цол тэмдэг

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь Г.Мөнхбат 3-р байр Хүрэл медаль, Шавь Ж.Ариунзаяа 4-р байр эзэлж Уран бодолтын аварга болсон.

2010-2011 оны хичээлийн жил

  • Сургуулийн ур чадварын уралдаанд 1-р байр

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 2-р байр өргөмжлөл

  • ЧД-ийн Математикийн багш нарын олимпиадад 1-р байр алтан медаль

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь А.Мөнхтулга 3-р байр Хүрэл медаль,

2011-2012 оны хичээлийн жил

  • Боловсрол ТV-ээр 10 ба 11-р ангийн 3-н хичээл зааж бичүүлсэн

  • Нийслэлийн залуу багш нарт 2 удаа хуваарьт семинар заасан

  • БШУЯ-ны үндэсний сургагч багш нарын сургалтанд сууж Кембриджийн сургалтыг орон нутагт заасан

  • Математикийн 10-р ангийн сургалтын материалын функц бүлгийг бичсэн

2012-2013 оны хичээлийн жил

  • Нийслэлийн математикийн хөтөлбөрийн уралдааны шүүгчээр ажилласан

  • "Математикийн томьёо" ном эмхэтгэн бичсэн.

  • Монголын багш нарын өдрөөр НБГ-ын “Хүндэт тэмдэг”-ээр шагнуулсан.

  • ЧД-ийн Математикийн багш нарын олимпиадад 5-р байр, шавь Бандиням 7-р байр

  • "Кенгерү" олон улсын уралдаанд орлцсон шавь нараас I зэрэг хүрэл медаль-1, II зэрэг-9, III зэрэг-5 сурагч тус тус олон улсын зэрэг авсан.

2013-2014 оны хичээлийн жил

  • БШУЯ, НБГ, Багшийн хөгжлийн ордон “Сitynet” хамтарсан www.onedu.mn онлайн боловсрол олгох төвд 11 ба 12 дугаар ангийн 65 цагийн хичээл бичүүлсэн.

  • ЧД-ийн Математикийн багш нарын олимпиадад 4-р байр, шавь Б.Мандарваа 1-р байр алт медаль

  • "Кенгерү" олон улсын уралдаанд орлцсон шавь нараас I зэрэг алтан медаль-1, мөнгөн медаль-3, хүрэл медаль-4, II зэрэг-10, III зэрэг-15 сурагч тус тус олон улсын зэрэг авсан.

2014-2015 оны хичээлийн жил

  • 2014 оны EШ-нд дүүрэг, нийслэлийн дунджаас өндөр оноотой бэлтгэсэн амжилтаар сургуулийн аваргаар шалгарч ЭЭ-ийн нэрэмжит шагнал авсан.

  • 2015 онд БШУЯ, НБГ,  үндэсний хөтөлбөрийн багаас бага ангийн багш нарт зориулсан DVD хичээлд 4 цагийн өгүүлбэртэй бодлого бодох арга зүй хичээл бичүүлсэн.

  • "Кенгерү" олон улсын уралдаанд орлцсон шавь нараас I зэрэг алтан медаль-1, хүрэл медаль-2, II зэрэг-7, III зэрэг-6 сурагч тус тус олон улсын зэрэг авсан.

2015-2016 оны хичээлийн жил

  • Боловсрол ТV-ээр хөтөлбөрийн шинэчлэлийн цуврал  хичээл багаараа зааж бичүүлсэн

  • Нийслэлийн залуу багш нарт 3 удаа хуваарьт семинар заасан

  • БСШУЯ-ны үндэсний сургагч багш нарын сургалтыг орон нутагт заах багт ажилласан

2016-2017 оны хичээлийн жил

  • Сургуулийн ур чадварын уралдаанд 1-р байр

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 2-р байр өргөмжлөл

  • ЧД-ийн Математикийн багш нарын олимпиадад 5-р байр хотод оролцох эрх батламж

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь П.Хүслэнбат 6-р ангидаа  2-р байр Мөнгөн медаль, Т.Жүгжинноров, Б.Хос-Эрдэнэ нар тусгай байр хотод оролцох эрх батламж

  • БСШУЯ-ны ЖУУХ БИЧИГ-ээр шагнагдсан.

2017-2018 оны хичээлийн жил

  • Сургуулийн “40-чанар” ур чадварын уралдааны 1- шат ЗАН-ийн аварга, 2-р шат Байгалийн ухааны судлагдахууны сургуулийн аварга 1-р байр

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 2-р байр өргөмжлөл

  • ЧД-ийн Математикийн багш нарын олимпиадад 7-р байр хотод оролцох эрх батламж

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь П.Хүслэнбат 7-р ангидаа 1-р байр Алтан медаль, Т.Жүгжинноров, Б.Хос-Эрдэнэ, Б.Эрдэнэжаргал  нар тусгай байр хотод оролцох эрх батламж

2018-2019 оны хичээлийн жил

  • Сургуулийн “40-чанар” ур чадварын уралдааны эхний шатанд ЗАН-дээ тэргүүн байр эзэлж, хоёрдугаар шатанд Байгалийн ухааны судлагдахууны сургуулийн аваргат 1-р байр эзэлсэн.

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 4-р байр батламж

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь П.Хүслэнбат 8-р ангидаа 3-р байр  Хүрэл медаль медаль, 12- ангийн шавь Б.Ану 1-р байр, Д.Жавхлантөгс 3-р байр Хүрэл медаль Т.Жүгжинноров, Б.Хос-Эрдэнэ, Б.Эрдэнэжаргал, Э Халиун  нар тусгай байр хотод оролцох эрх батламж

  • Нийслэлийн олимпиадад П.Хүслэнбат 2-р байр Мөнгөн медаль, Т.Жүгжинноров 3-р байр Хүрэл медаль, Б.Ану 3-р байр Хүрэл медаль

  • Нийслэлийн “Амжилтын гараа” уралдаанд 12а ангийн шавь Д.Жавхлантөгс Тэргүүн байр

  • 2019 оны ЭЕШ-д шавь Д.Жавхлантөгс математикийн хичээлээр 800 оноо авсан.

  • МУЗГ-ын шагнал “Боловсролын Тэргүүний Ажилтан” цол тэмдэгээр шагнагдсан.

2019-2020 оны хичээлийн жил

  • Нийслэлийн “Математик Судлагдахууны Зөвлөх Баг”-т ажиллаж шинэчилсэн хөтөлбөрийн ахлах ангийн нэмэлт агуулгаар Багануур, Налайх, Багахангай, Хан-Уул, Чингэлтэй дүүргүүдэд хуваарьт сургалт зохион байгуулсан.

  • Сургуулийн “40-чанар” ур чадварын уралдааны эхний шатанд ЗАН-дээ 1-р байр, Хоёрдугаар шат Байгалийн ухааны судлагдахууны сургуулийн аваргат 2-р байр

  • ЧД-ийн Математикийн олимпиадад шавь П.Хүслэнбат 9-р ангидаа 4-р , Б.Эрдэнэжаргал 3-р байр Хүрэл медаль медаль, Дундын багш нарын олимпиадад 5-р байр хотод орох эрх авсан.

  • Чингэлтэй Дүүргийн оны онцлох Математикийн багшаар шалгарч цом мөнгөн шагнал авсан.

  • ЧД-ийн ур чадварын уралдаанд 1-р байр,

  • Нийслэлийн ур чадварын уралдаанд 3-р байр

  • SBN-ээр БСШУЯ-ны 10 дугаар ангийн ТВ хичээл заасан.






Хөхөөгийн Эрдэнэтулга

Боловсрол

Амжилт:

Дүүрэг нийслэлийн ур чадварын уралдааны аварга 

Нийслэлийн Эрдэм шинжилгээний хурал 1-р байр 

Бүтээл: Монголын түүх 10, 11-р ангийн сурах бичиг зохиогч 

“Түүх” багшийн ном 

Сургалтын хөтөлбөр суралцахуйн удирдамж 




Ажилласан байдал



Амжилт


Бүтээл



Амартөрийн Төгсжаргал

Боловсрол: Хятад хэлний HSK4  шалгалтын online  хичээл 

Хятад улс Шанхай хот Northeast  Normal University  докторант  

Ажилласан байдал:Эрдмийн гүүр, Элит бүрэн дунд сургуулийн Хятад хэлний багш 

Амжилт:

2018-2020 Хятад хэлийг суралцаж байгаа залуусыг Хятад хэлний түвшин тогтоох шалгалт буюу HSK1 HSK2 HSK3 HSK4 HSK5  анхан дунд ахисан шатнуудад 100 орчим хүүхдийг оноонд нь хүргэж шалгалтад тэнцүүлж байсан 

"Багшийн туслах 800" аппликейшн

© 2020 by Багшийн туслах

Утас: 78-100-800, 800-555-20, 8081-8253

Улаанбаатар хот, Сүхбаатар дүүрэг, 1-р хороо,

С. Жамъян гүнгийн гудамж, Гранд оффис 32 тоот

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
app store
play store
  • appstore
  • Google Play
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon